Bylinky jsou léčivé, mohou někdy nahrazovat i chemická léčiva, které nejčastěji dostaneme předepsané od lékaře. Občas nemohou nahradit vše, jako například antibiotika. Mohou nám však pomoci s různými lehčími zdravotními stavy.
bylinky na zahrádce
 
Máta
Máta je velice dobrým pomocníkem k dobrému trávení. Využívá se také v horkých letních dnech, kdy krásně osvěží. Její účinky jsou vhodné při nevolnosti. Uvolňuje křeče v žaludku a zastavuje zvracení. Dá se používat ke kloktání, při bolestech zubů a dásní. Pokud si z ní uděláme obklad tak se hodí na vyrážky a záněty kůže.
 lilek s bylinkami
Heřmánek
Tato bylinka se dá využívat jak vnitřně, tak zevně. Působí protizánětlivě. Je vhodná pro alergiky a dá se použít jako dezinfekce. Pokud si z heřmánku uděláme čaj, tak od něj můžeme očekávat uklidňující pocity. Je dobrý na křeče, nadýmání, střeva, žaludek a potíže s nimi spojené. Je vhodný při nemocech jako je nachlazení a chřipka. Je výborný pro ženy, které trpí děložními křečemi nebo častými záněty močových cest.
 
Meduňka
Tuto rostlinku ocení hlavně lidé, kteří mají potíže se spánkem nebo s různými psychickými stavy. Pomáhá proti depresím a je dobrá při potížích s usínáním. Není dobrým pomocníkem jen pro psychickou stránku, ale také proti nadýmání, uvolňuje křeče v žaludku. Pro ženy je to dobrý pomocník při menstruačních křečích. Pro lidi, kteří trpí epilepsií je také vhodná, protože tlumí projevy této nemoci.
 čaj z bylinek
Lípa
Lípa je velmi známá jako bojovník proti chřipce. Má schopnost snižovat horečku a odhleňovat. Je také dobrá proti nevolnosti, nadýmání a křečím v žaludku. Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. Odstraňuje záněty v cévách. Slouží jako prevence proti rakovině.
Kopřiva
Očisťuje organismus od škodlivých látek. Působí močopudně a je velkým a dobrým pomocníkem při zánětech močových cest a při problémech s ledvinami. Snižuje hladinu krevního cukru. Tlumí alergie a potíže s nimi spojené.
 

Jaké bylinky využívat?
4 (80%)5