Televize je dnes snad všude – nejen v obýváku, ale také v ložnici, v dětském pokoji, v hospodě, v baru, ve škole, v obchodech, zkrátka všude, kam se vrtneme. Proč? Snad proto, že si to moderní doba žádá. Nebo to vyžadujeme my, lidé? Mnozí z nás si nedovedou představit, že se po příchodu domů neposadí k televizi, a vlastně od ní nevstanou do té doby, než si jdou lehnout. Ale v ložnici si pro jistotu pustí televizi, která tam již nedočkavě na své zapnutí čeká. Čím to je? To nás tak baví sledovat cizí životy? Nebylo by lepší začít raději žít ten svůj vlastní?
ovladač od televize
Podle mnoha průzkumů vyplývá, že člověk stráví sledováním televize průměrně dvě hodiny denně. Pokud se dožijete 70 let, jde o více než půl roku života. Nebylo by tedy lepší využít tento čas jinak, lépe? Jít si raději zahrát na hřiště fotbal, než ho sledovat v televizi? Přestat utíkat od svého života k životům cizím, navíc smyšleným?
Navíc naše podvědomí je tak mocné, že vnímá všechny částečky a detaily, které se dějí kolem nás, bohužel ale nerozezná skutečnost od fikce. Každou informaci, která projde naší myslí, zpracujeme a také na ni reagujeme. Naše myšlenkové procesy se pak řídí podle těchto informací.
Na světě je spousta věcí, které můžeme sami pro sebe udělat a zaručit si tím, že budeme nejen šťastnější, ale prodloužíme si tím také svůj život. Receptů, jak změnit svůj život, je nespočet. Patří k nim například nejen zdravá strava a pohyb, ale také třeba právě to, že vypnete televizi. Není to žádná dřina, tak proč si tak snadno život neprodloužit?
televize na půdě
Výzkumy prokázaly, že ti lidé, kteří se namísto sledování televize věnují meditacím, mají v průměru až o dvanáct let nižší biologický věk. To znamená, že stárnou pomaleji. Vypněte proto televizi, a zjistěte, že váš život je možný i bez ní. A navíc bude mnohem pestřejší, spokojenější a zdravější.

Co všechno vám přinese vypnutí televize
4.5 (90%)6